0 yaşından sonra her yıl %1 kollajen kaybı yaşanır. Cilt daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti azalır. Donuk görünen cildinizi daha canlı, daha pürüzsüz, yüzünüzdeki ifadeyi kaybetmeden geri kazanmanın etkin ve güvenilir yolu Somon DNA tedavisi ile yeniden gündemde

Bu sistemin ülkemizde yaygın olduğunu belirten Medikal Estetik Uzman Dr. Biran Ekici, “Polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinin cilde zerk edilmesiyle uygulanmaktadır. Protokolü oluşturan moleküller vücudun tamamen doğal elemanlarıdır. Polinükleotidler, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleridir. Hyalüronik asit ise bağ dokumuzun temel maddesi olup, cildimizin nem dengesini sağlamaktadır. 30-45 dakika gibi bir süre hasta uyuşturulur. Sonrasında çok küçük iğnelerle neredeyse ağrısız bir şekilde cilt altına enjeksiyon yapılır. Somon DNA aşısı tedavisinde 1 seans hyalüronik asit, 1 seans Somon DNA uygulanmaktadır.” dedi.

GENÇLİK İKSİRİNİN YENİ ADI SOMON

Ekici, somon DNA’nın kimlere uygulanamayacğı sorusuna ise, “Deneme uygulaması yapılan bölgede cilt enfeksiyonu olan varsa, o kişilere uygulanmaz. Uygulama yapılan kişilerde ise cildin daha sağlıklı, genç, parlak ve ışıltılı gözükmesini sağlar. Avantajı yaz kış her mevsim yapılabilmesidir. Somon DNA, yüzeysel lekeleri açıp gözenekleri daraltır. Tedavinin yaklaşık 1/2 yıl gibi bir kalıcılığı vardır. Haftada 1 ve 15 günde 1 aralıklar ile olacak şekilde, Somon DNA aşısı 4 seans yapılmaktadır.” şeklinde yanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here