Pfizer bünyesinde on beş yıldır çeşitli görevlerde bulunan ve son olarak Pfizer Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Nadir Hastalıklar Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görev alan Ayşe Nur Hananel, Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi Lideri olarak atandı.

Pfizer Nadir Hastalıklar iş birimi, yaşamı değiştiren inovasyonlar, güvenilir iş ortaklıkları ve tutkulu bir azimle, nadir hastalıklarla yaşayan insanların yaşamlarını değiştirmek için 2003 yılından beri çalışıyor. Bu alandaki hastalıklara yönelik tedaviler geliştirilmesi ve hızlı bir şekilde hastalara ulaştırılması için Pfizer; akademisyenler, sağlık otoriteleri, bu alanda Ar-Ge çalışması yapan ilaç firmaları ve diğer paydaşlarla işbirliği içinde faaliyet gösteriyor. 2013’ten bu yana Pfizer’in Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki Nadir Hastalıklar portföyünün büyümesinde kilit rol oynayan Ayşe Nur Hananel’in, Pfizer Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi’ne hem yerel hem bölgesel pazarlarda edinilmiş derin bir sektör tecrübesi getirmesi bekleniyor.

Ayşe Nur Hananel yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Nadir hastalıklar, ‘benim başıma asla gelmez’ dediğimiz hastalıklar. Pfizer’de biz, bu alanda ihtiyaç duyulan ilaçları hastalara hızlı bir şekilde sunmak için büyük bir ekosistemin parçası olarak akademisyenler, kamu kurumları, hastalar, hasta yakınları ve diğer şirketlerle birlikte çalışıyoruz. Dünyanın en büyük ilaç şirketi olarak, global ölçekteki erişimimiz sayesinde ilaca erişimde güçlük çeken bu hastaların yaşamlarında fark yaratabileceğimize inanıyoruz.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here