Teknolojinin sağlık alanında hızla gelişmesi en çok obeziteyle savaşanlarının yüzünü güldürüyor.

Obezite cerrahisinde son kullanılan tekniklerden biri olan tüp mide ameliyatı bir diğer deyimle kelepçe sayesinde çok sayıda kişi eski görünümüne kavuşuyor. Tüp mide ameliyatı yaptıran kişiler arasında ünlü isimler de yer alıyor. Çok sayıda ünlü isim bıçak altına yatarak mide küçültme ameliyatı sonrasında zayıfladı. İşte bu teknikle zayıflayan ünlüler.

Midesinin yüzde 80’ini aldırdı
HAMDİ ALKAN: Ünlü komedyen Hamdi Alkan kilo problemi yaşayan ünlüler arasında yer alıyordu. Kiloluyken büyük zorluklar yaşayan Alkan, mide küçültme operasyonunun ardından 4 ay gibi kısa bir süreçte 44 kilo verdi. Tek zevkinin yemek yemek olduğunu açıklayan Alkan, dış görünüşünden öte sağlığı için mide küçültme operasyonu yaptırma kararı aldığını belirtti. Ameliyat sürecini iyice araştıran ünlü komedyen midesinin yüzde 80’nini aldırarak doktor kontrolünde 44 kilo vererek formuna kavuştu.

Çocukları için ameliyat oldu
IŞIN KARACA: Ünlü şarkıcı Işın Karaca geçirdiği mide küçültme ameliyatının ardından 105 kilodan 65 kiloya düştü. Şeker, tansiyon ve tiroid hastası olan Karaca, mide küçültme operasyonunun ardından sağlığına kavuşan isimlerden. Karaca ameliyattan sonraki ilk hafta sadece ayran ve tavuk suyuna benzer sıvı besinlerle beslendi. Katı yiyecekleri özlediğini söyleyen ünlü şarkıcı Işın Karaca, ameliyattan sonra kola gibi içecekleri içmediğini belirtti. Karaca, bu ameliyatı güzellik için değil çocuklarının kendisini sağlıklı görmesi için yaptırdığını ifade etti.

Kelepçe sayesinde spor yaptığım yıllara döndüm
AHMET ÇAKAR: Spor dünyasının ünlü ismi eski hakem Ahmet Çakar antremanlı yılların ardından hızla kilo alınca bu yönteme başvurdu. Sporu bıraktıktan sonra 45 kilo aldığını belirten Çakar, zaman zaman diyet yaptığını ama başarılı olamadığını belirtti. “Kendim zaten doktorum. Baktım kolesterol yükseldi, kan yağı sağlıksız sınırdaydı. Sonra kelepçe ameliyatlarını araştırdım. Haberleri izledim, bütün kitapları karıştırdım. Sonunda karar verdim.”  1.5 yılda 45 kilo veren Çakar, spor yaptığı günlere döndüğünü ifade ediyor.

400 kiloluk değişim
OKAN KARACAN: Ünlü şovmen Okan Karacan da mide küçültme ameliyatının ardından bir yıl içinde 60 kilo veren isimlerden. 1995 ile 2015 yılları arasında 400 kilo alıp veren Okan Karacan, mide bypass ameliyatı olduktan sonra özgüveninin yerine geldiğini ve uykusunu daha iyi aldığını belirtti. Ünlü şovmen obez hastalığını kabul etmesinin hemen ardından ameliyat oldu. Ameliyattan sonra geçen beş haftalık süreçte istediği her yiyeceği yemeye başladı. Ameliyatı oğlu Alican için yaptırdığını söyleyen ünlü şovmen acı ve tatlı yiyeceklerden uzaklaştığını belirterek sebze ve yeşilliklere yöneldi. Formuna kavuşan Karacan operasyonun ardından sağlıklı bir yaşam sürüyor.

Ameliyat sayesinde şeker hastalığından kurtuldu
FATİH ÜREK: Ünlü şarkıcı Fatih Ürek mide küçültme operasyonunun ardından artık giydiği her şeyin ona yakıştığını ve istediği vücuda kavuştuğunu belirtiyor. Zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Fatih Ürek, hayatında hem psikolojik hem de bünyesel olarak birçok şeyin iyi bir şekilde değiştiğini söyledi. Kilolu olduğu zamanlarda zor günler yaşayan ünlü şarkıcı, operasyondan önce günde 15 ilaç alırken şu an hiçbir ilaca ihtiyaç duymuyor. Ürek, operasyonun ardından yaşadığı değişim sayesinde şeker hastalığından da kurtuldu.

Kızı sayesinde kilo verdi
ASLI ZEN: Ünlü söz yazarı ve şarkıcı Aslı Zen bir yıl önce mide küçültme operasyonu geçirdi. Aslı Zen, operasyonun hemen ardından 37 kilo vererek 96 kilodan 59 kiloya düştü. Katı ve sıvı yiyecekleri bir arada yemediğini belirten Aslı Zen, ameliyatın ilk günlerinde sıvıyla beslendiği için peynir yemeyi özlediğini belirtti. Ameliyatı daha önceki zamanlarda da yapmak istediğini belirten ünlü şarkıcı cesaretini bir yıl önce topladığını söyledi. Aslı Zen, kızının Beyonce klibini izledikten sonra söylediklerinin ardından kilo problemini çözmeye karar verdi. Hemen ardından ameliyat kararı alan şarkıcı operasyonun ardından asitli içecekler, kızartma ve tatlı yemeyerek formunu korumaya devam etti.

Sporla verdiği kiloları koruyor
PELİN ÖZTEKİN: Ünlü  tiyatrocu Rasim Öztekin’in oyuncu kızı Pelin Öztekin, iki yıl önce mide küçültme operasyonu geçirdi. Öztekin ameliyattan sonraki süreçte 70 kilo vermeyi başardı. İki yıldan sonraki süreçte formuna dikkat eden ünlü oyuncu kendisini spora adayarak formunu korudu. 70 kilo veren Öztekin, 140 kilodan 70 kiloya düştü. Pelin Öztekin mide ameliyatından sonra büyük bir azimle kilo vermeye devam ediyor.

14 beden küçüldü
HAKAN AYSEV: Ünlü opera ve bale sanatçısı Hakan Aysev tüp mide ameliyatının ardından 14 beden birden küçüldü. Aysev ameliyatın ardından iki kase çorba ve yarım köfteyle doyduğunu belirtti. 12 yaşında bir çocuğun midesine sahip olduğunu açıklayan Hakan Aysev,  ameliyatın ardından verdiği kilolarla 38-40 beden giymeye başladı. Ünlü sanatçı 4 yaşındaki kızının büyüyüp neler yaptığını görmek isteğiyle mide küçültme operasyonu yaptırma kararı aldığını dile getirdi. Aysev, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyerek mide küçültme operasyonu geçirdi. Aysev ameliyattan sonra kilolarıyla birlikte karamsar düşüncelerini de yendiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here