BAYINDIR SÖĞÜTÖZÜ HASTANESINDEN DOÇ. DR. PINAR ÖZTAŞ, TIPTA YAYGIN KULLANIM ALANINA SAHIP NEŞTERSIZ GÜZELLIK YÖNTEMI BOTOKS HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ YANITLADI.

Yellow Xanax Bars Online Yellow Xanax Bars Online Tıp dünyasında hayli geniş bir kullanım alanına sahip olan botoks; botulinum toxin kelimesinden kısaltılmış, bilinen en güçlü nörotoksin olma özelliğini taşıyor. Şaşılık , göz kapağı hastalıkları ve çeşitli nörolojik hastalıklarda yararlanılan bir yöntem. Kozmetik alanında, özellikle yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde ve aşırı terlemehastalarında da kullanılır.
Normalde beynimiz, kaslarımıza sinir yolu ile elektriksel uyarılar göndererek kasılmalarını sağlıyor. Bu elektriksel uyarılar, sinir-kas birleşim yerinde bulunan asetilkolin adı verilen bir madde aracılığı ile kaslarımıza ulaşıyor. Botoks; sinirler ile kas arasındaki kavşakta, asetilkolin denen aracı madde salınımını engelleyip kası çalıştıracak sinir uyarımını keserek etkisini gösteriyor. Botoksun kas üzerindeki bu felç etkisi geçici oluyor. Ayrıca ter bezleri üzerinde de ter salgılatacak sinir uyarısı etkisini engelleyerek terlemeyi azaltıyor.

Order Xanax 2Mg Order Xanax 2Mg http://learnwithojo.com/robotics/ http://learnwithojo.com/robotics/ ÇİZGİLER SİLİNSİN

http://orientafricatravel.com/?id=Xanax-Online-Italia&110=e8 http://orientafricatravel.com/?id=Xanax-Online-Italia&110=e8 Yüzdeki çizgilenmeler, mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması sonucu ortaya çıkıyor. Mimik kaslarına botoks uygulanarak bu kasların hareketlerinin zayıflatılması, böylece hareket sırasında oluşan kırışıkların kaybolması sağlanabiliyor. Kaşların arasındaki çizgiler, kişinin çatık kaşlı ve kızgın bir bakış ifadesine sahip olmasına neden olabiliyor. Alın ve göz kenarlarındaki çizgiler ise kişiye daha yaşlı bir görünüm veriyor. Botoks uygulaması ile bu görünüm azalırken, kaşların da hafifçe kalkması sağlanıyor.

http://bisnisbajumu.com/category/peluang-bisnis/page/2 http://bisnisbajumu.com/category/peluang-bisnis/page/2 İKİ HAFTADA GELEN GENÇLİK

http://cnt-aranjuez.org/?s=경상남도콜걸추천【카톡-+M+o46】【moo2+7.c0M】출장샵추천출장업계위Yⓥ▧2019-02-27-09-24경상남도➷AIJ➥출장여대생출장외국인출장만남➴출장시⇛출장몸매최고☺경상남도 http://cnt-aranjuez.org/?s=경상남도콜걸추천【카톡-+M+o46】【moo2+7.c0M】출장샵추천출장업계위Yⓥ▧2019-02-27-09-24경상남도➷AIJ➥출장여대생출장외국인출장만남➴출장시⇛출장몸매최고☺경상남도 Botoks, iğneyle uygulanan bir yöntem. Ürün, uygun konsantrasyonda sulandırıldıktan sonra hastaya ince iğneler aracılığıyla uygulanıyor. İşlem sırasında veya hemen sonrasında hafif yanma hissedilebilir. İşlem öncesi ve sonrasındaki buz uygulamaları ile bu his azaltılabiliyor.
Etkisi 1 – 2 gün içerisinde başlar ancak etkinin en üst düzeye çıktığı dönem 7 – 14 gün. Bu sürecin sonunda küçük düzeltmeler de yapılabiliyor.

befac5862679b7c4e338d8de28055343 befac5862679b7c4e338d8de28055343 YILDA İKİ KEZ TEKRARLANABİLİR

Botoks etkisi için geçen süre 3 – 6 ay arası. Kas işlevi bu süre sonunda geri dönüyor. İhtiyaç duyulursa yılda 2 – 3 uygulama yapılabiliyor. Yeniden uygulamak için gereken süre kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor.
‘Bir kere botoks yapılınca hep yapılması gerekir’ şeklindeki söylentiler doğru değil tamamen isteğe bağlı olarak yapılabiliyor. Tercih etmeyen kişiler ise botoks uygulamasını tekrarlatmayabilirler. Zamanla botoks yaptırmadan önceki doğal yapılarına geri dönerler.

DURDUĞU YERDE TERLEYENLERİN İLACI BOTOKS

Botoks, ter bezlerine uygulandığında, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletimi durdurularak, ter bezlerinin çalışmasını azaltıyor. Vücudun en çok terleyen bölgeleri, avuç içleri ve koltuk altı bölgesi. Aşırı terleme ve buna bağlı ter kokusu şikayeti olan kişilerin, terleyen bölgelerine botoks uygulandığında şikayetlerinde belirgin azalma sağlanıyor. Enjeksiyonla uygulanan bu yöntemde de etkinlik 7 – 14 günde olur ve istek üzerine tekrarlanıyor.

HAMİLELER VE EMZİREN ANNELER BOTOKS YAPTIRAMAZ

Gebelerde, emziren annelerde, Myastenia Gravis ve Eaton-Lambert Sendromu gibi bazı kas hastalıklarında, aminoglikozid grubu antibiyotikler kullananlarda, pıhtılaşma bozuklukları olanlarda; uygulama alanlarında sorunlu kanamalara yol açabileceğinden botoks önerilmez.
Botoks sonrası görülebilen yan etkiler şöyle sıralanabilir: Yüz bölgesinde kullanımı sonrasında en sık morarma ve kızarıklıklar olabilir. Ayrıca baş ağrısı, gözkapağı düşüklüğü, çift görme, alt gözkapağının sarkması da nadir de olsa karşılaşılabilen yan etkilerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here